DALI (Digital Addressable Light Interface) is de industriestandaard voor digitale verlichtingsbesturing. Fabrikanten van verlichtingsarmaturen moeten de DALI-interface valideren als onderdeel van hun productiekeuring. Met de GLP2-Modular en GLP2-Basic van IONIO worden DALI-commando’s automatisch per teststap naar het armatuur gestuurd en direct gevalideerd.
Hoe werkt de DALI-test?
Als voorbeeld: een armatuur wordt via een DALI-commando ingesteld op een gewenste lichtsterkte (bijvoorbeeld 50%). Na de dataoverdracht voert de tester automatisch een stroommeting uit om te verifiëren of het DALI-commando correct werd verwerkt in het armatuur.
Technische opzet
De DALI-commando’s worden verstuurd via de RS232-interface van de tester. Een extern aangesloten DALI-converter zet de commando’s om naar het DALI-protocol. Per teststap kunnen tot 10 DALI-commando’s worden geprogrammeerd in de software.
Eenvoudig programmeren zonder DALI-expertise
DALI-commando’s invoeren gaat via de gebruiksvriendelijke interface van de GLP2-Modular. Door adres, opdracht en parameter in te voeren is het programmeren van testroutines toegankelijk zonder specifieke DALI-kennis van de operator.
Gerelateerde blogs
Gijsbert van IONIO helpt je graag verder.
Bij IONIO leveren we geavanceerde test- en meetsystemen. Daarnaast geven we helder en deskundig advies om het beproeven van je product te optimaliseren. Ontdek hoe wij jouw bedrijfsprocessen kunnen verbeteren.
Een adviesgesprek is zo ingepland!
Ook meewerken aan technische uitdagingen?
Dan ben je bij IONIO op de juiste plek!